wtorek, 24 sierpnia 2010

Wybielanie zębów: Jak to działa?

W kwitnącym świecie stomatologi estetycznej, króluje wybielanie zębów. Powszechnie cenione przez mężczyzn jak i kobiety, zabiegi wybielające są już dostępne na każdą kieszeń.

Czy to w formie jedno godzinnej sesji wybielania zębów w gabinecie lub w domu używając zestawów do wybielania zębów zakupionych drogeriach – istnieje wiele rozwiązań umożliwiających wybielanie zębów. Z zabiegu wybielania skorzystało do tej pory około 3% społeczeństwa, pozostała część jeszcze nie zaznała jego dobrodziejstw.

Najważniejsze jest to, że wybielanie zębów naprawdę działa. Niemal każdy, kto zdecyduje się na ten zabieg kosmetyczny zauważa stopniową poprawę jasności i bieli swojego uśmiechu. Niestety wybielanie zębów nie jest trwałym rozwiązaniem i wymaga konserwacji (utrwalenia) aby efekt  wybielenia zachować na dłużej.

Wybielania vs Wybielanie


Określenie "bielenie" może być używane tylko wtedy, gdy barwa wybielonych zębów wykracza poza ich naturalny kolor. Wspomniane określenie odnosi się to wyłącznie do produktów, które zawierają wybielacze - zazwyczaj nadtlenek wodoru lub nadtlenek mocznika.


Termin "wybielanie", odnosi się do przywracania koloru powierzchni zęba oraz usuwania osadów (np. z papierosów lub kawy) i kamienia nazębnego. Produkty, które oczyszczają (jak pasty do zębów) stosowane są do nadawania odpowiedniego połysku zębom. Oczywiście termin, wybielanie brzmi lepiej niż bielenie, więc jest coraz częściej stosowany - nawet przy opisywaniu produktów, które zawierają wybielacze.

Dlaczego wybielania zębów?

Większość z chciała by mieć perlisto białe zęby. Zęby młodych ludzi posiada nieskazitelną powierzchnię, którą można porównać z porcelaną lub powierzchnią emaliowana. Szkliwo zębów przeznaczone jest do ochrony zębów przed skutkami żucia (zgrzytanie, urazy oraz spowodowanych przez kwasy i cukru). Ale z biegiem lat szkliwo ulega zużyciu, stając się bardziej przejrzystym i podatnym na żółcenie.

Podczas codziennego żucia, zębina, pozostaje nienaruszone, podczas gdy w szkliwie pojawia się miliony mikro-pęknięć. To właśnie te pęknięcia, jak również przestrzenie między strukturą krystaliczną szkliwa stopniowo wypełnia się zanieczyszczeniami powodując odbarwienia.

Wybielanie zębów usuwa plamy i zanieczyszczenia, pozostawiając szkliwo oczyszczonym i mniej podatnym na zanieczyszczenia. Tak więc jeśli posiadamy zęby posiadające ślady zużycia warto poddać się zabiegom wybielania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz